Poker handen

Wil je weten wat wat verslaat in poker? Gebruik deze lijst van poker handen en poker combinaties en leer de poker handwaardes kennen, en hoe van goed naar slecht gaan!

Of je nu live in je lokale casino of pokerruimte speelt, een poker homegame organiseert, of liever online poker speelt, het is essentieel dat je de juiste volgorde van pokerhanden en poker combinaties weet.

Gebruik ons spiekbriefje hieronder om te weten wat wat verslaat in poker

Sla deze volgorde van pokerhanden diep op in je geheugen en print het eventueel uit (er zit een knop onderaan). Weten wat de juiste poker combinaties zijn is essentieel om winnende pokerhanden te maken en winnend poker te gaan spelen.

Poker hands combinaties en handwaardes, volgorde van poker handen

Poker Handen van Beste naar Slechtste

1. Royal Flush 10JQKA De best mogelijke hand in Texas Holden is tien, boer, vrouw, koning en aas van dezelfde suit
2. Straight Flush 56789 Opéénvolgende kaarten van dezelfde kleur, maar niet tot de aas.
3. Four of a kind 3333K Vier dezelfde kaarten
4. Full house JJJKK Drie dezelfde kaarten, gecombineerd met een paar
5. Flush 2459K Vijf kaarten van dezelfde kleur, maar niet opéénvolgend
6. Straight A2345 Vijf opéénvolgende kaarten, van verschillende kleuren.
7. Three of a kind 77745 Drie dezelfde kaarten
8. Twee paar 99KK4 Twee verschillende paren in dezelfde hand
9. Een paar 10103QK Twee dezelfde kaarten
10. Hoogste kaart K248Q De hoogste ranked kaart in je hand Aas is het hoogst en 2 is het laagst
Download als PDF / Plaatje Plaatje

Combinaties van poker handen - Dit moet je weten

Veel mensen beschouwen poker minder als een gokspel dan andere casinospellen. Om dat waar te laten zijn moeten spelers hun spelinzicht verbeteren en strategieën toepassen die hen een winnende pokerspeler maken.

De eerste stap om de poker regels te leren is om de juiste combinaties van poker handen te leren.

Veel pokerspelers weten deze volgorde uit hun hoofd, waardoor ze andere belangrijke zaken de revue kunnen laten passeren wanneer ze hun pokerhanden spelen.

Het goede nieuws is dat deze volgorde van pokerhanden bij veel pokervarianten hetzelfde is, of het nu Texas hold'em, Omaha poker of een ander pokerspel betreft.

Al deze pokerspellen gebruiken dezelfde, traditionele volgorde van pokerhanden die voor het in de 19e eeuw bedacht werden toen five-card draw voor het eerst gespeeld werd.

Op deze pagina tref je de complete volgorde van pokerhanden aan, waarbij we van de hoogst mogelijke hand (de Royal Flush) naar de laagst mogelijke gaan: vijf losse kaarten.

De volgode van de handen in poker zijn gelijk aan de kans om deze te maken. Een Royal Flush, vijf kaarten van dezelfde suit lopend van aas tot tien, is bijvoorbeeld extreem zeldzaam. Sommige pokerspelers kunnen zelfs hun hele leven kaarten zonder een Royal Flush te zien!

Een straight flush is ook vijf opeenvolgende kaarten van dezelfde suit, maar dan lager dan de Royal Flush, en komt iets vaker voor. Een Four of a Kind zit daar weer onder, etcetera.

Let erop dat een full house hoger staat dan een flush!

Dit is omdat een full house iets minder vaak voorkomt dat een flush, waardoor het hoger op de lijst staat.

Deze beginnertips zijn verplichte leeskost:

  • Pokertips: deze zeven essentiële pokertips gaan jouw spel flink verbeteren.
  • Populaire pokerspellen: bekijk welke vijf populaire pokerspellen je zeker onder de knie moet krijgen.
  • Valkuilen: ontwijk deze veelgemaakte valkuilen van beginners!

Begrijpen wat een winnende pokerhand is

Nieuwe Texas hold'em spelers hebben het vaak nog lastig om uit te vogelen wat de beste pokerhanden zjin. Na het lezen van deze gids zal dat niet langer meer het geval zijn.

Onthou: het doel van Texas hold'em is om de beste hand van vijf kaarten te hebben op showdown.

Je kunt winnen zonder je kaarten te hoeven laten zijn wanneer je iemand voor de river laat folden. Desalniettemin, voor dit artikel doen we alsof we altijd naar showdown gaan en moeten weten wat wat verslaat in poker.

LEES OOK: "Folden?" "River?" Lees onze uitgebreide Texas Hold'em gids om alle pokerbegrippen te leren

Winnende pokerhanden: wat zijn de beste handen in poker?

Allereerst is er de slechtst mogelijke hand die je kunt maken in poker, een hand die weliswaar nog steeds de pot kan winnen, maar de kans daarop neemt af naarmate er meer spelers in de pot zitten.

We hebben het natuurlijk over de high card.

Zoals de naam doet vermoeden heb je niet eens een pair vast en gebruik je slechtst de hoogste van je vijf verschillende kaarten om te spelen.

Voorbeeld:

Je hebt {q-Hearts}{10-Spades} en het bord komt {7-Clubs}{6-Clubs}{2-Hearts}{9-Diamonds}{5-Clubs}.

Jouw beste hand van vijf kaarten is {q-Hearts}{10-Spades}{9-Diamonds}{6-Clubs}{5-Clubs}, waardoor je slechts vrouw-hoog hebt.

De volgende hand is one pair, een van de veelvoorkomende Texas hold'em handen en eentje die je veel potten laat winnen.

Voorbeeld:

Je hebt {a-Spades}{k-Spades} en het bord komt {a-Diamonds}{8-Clubs}{5-Spades}{3-Hearts}{2-Clubs}.

Jouw beste hand van vijf kaarten is {a-Spades}{a-Diamonds}{k-Spades}{8-Clubs}{5-Spades} — je hebt een paar azen, een mooie pokerhand!

Een plekje hoger op de lijst vinden we two pair terug.

Voorbeeld:

Je hebt {10-Diamonds}{9-Spades} vast en het bord komt {10-Clubs}{9-Diamonds}{5-Clubs}{a-Diamonds}{3-Clubs}.

Jouw beste hand van vijf kaarten is {10-Diamonds}{10-Clubs}{9-Spades}{9-Diamonds}{a-Diamonds}, two pair, tienen en negens.

Belangrijk om te weten: als je aankondigt dat je two pair hebt, noem je hogere pair als eerste om verwarring te voorkomen. Het hoogste pair maakt ook het verschil als beide spelers two pair hebben: een paar koningen met een paar tweeën verslaat een paar vrouwen met een paar boeren.

Goede pokerhanden

We komen nu in het gebied waar de betere pokerhanden zitten, want wanneer je three-of-a-kind maakt, is de kans dat je de pot wint veel groter dan in de hiervoor genoemde handen.

Voorbeeld:

Jouw hand van vijf kaarten is {k-Clubs}{k-Diamonds}{k-Hearts}{j-Clubs}{7-Diamonds} — je hebt three-of-a-kind koningen, vaak een hele sterke hand in hold'em.

Om three-of-a-kind te kunnen verslaan heb je minstens een straight, een straat, nodig.

Een straat bestaat uit vijf aaneengesloten kaarten waarbij tenminste eentje van een verschillende soort is.

Voorbeeld:
Als jouw hand {6-Spades}{5-Clubs}{4-Diamonds}{3-Hearts}{2-Spades} is, dan heb je een zes-hoge straat vast.

Is er een andere speler met een zeven-hoge straat, dan wint die de hand.

Twee straten hebben specifieke bijnamen die belangrijk zijn om te weten, aangezien ze veel gebruikt worden.

Een wheel is een straat die van aas tot vijf loopt. Let op dat de aas hier dus laag speelt! Een Broadway straat — de best mogelijke straat — loopt van de tien tot de aas.

Een flush is een van de sterkste Texas hold'em handen omdat het slechts door een paar andere verslagen wordt.

Elke hand met vijf kaarten van dezelfde soort is een flush. Azen zijn altijd hoog wanneer het op flushes aankomt, wat betekent dat een hand als {a-Hearts}{q-Hearts}{7-Hearts}{4-Hearts}{2-Hearts} wint van {k-Hearts}{q-Hearts}{7-Hearts}{4-Hearts}{2-Hearts}.

Er zijn maar een paar handen die een flush kunnen verslaan. Een daarvan is de full house, ook wel eens een "boat" genoemnd. Je hebt een full house wanneer jouw hand van vijf kaarten bestaat uit three-of-a-kind plus een pair.

Voorbeeld:

Met {k-Spades}{k-Diamonds}{k-Clubs}{2-Hearts}{2-Clubs} heb je een full house koningen over tweeën vast, terwijl {5-Clubs}{5-Diamonds}{5-Hearts}{q-Spades}{q-Hearts} een full house vijven over vrouwen is.

Bij full houses bepaalt de hogere three of a kind welke hand wint, in dit geval verslaat "kings full" dus "fives full".

De allersterkste pokerhanden

De volgende drie pokerhanden zijn zo zeldzaam dat als je ze vast hebt, je bijna zeker ervan kunt zijn dat het winnende pokerhanden zijn.

Four-of-a-kind, of "Carré", is het minimale dat je nodig hebt om iemand met een full house te verslaan. Zoals de naam al doet vermoeden betekent four-of-a-kind dat je vier dezelfde kaarten nodig hebt.

Voorbeeld:

{10-Spades}{10-Diamonds}{10-Hearts}{10-Clubs}{7-Diamonds} is four-of-a-kind tienen en een extreem sterke holding.

De enige manier waarop je four-of-a-kind, of "quads" kunt verslaan, is om een straight flush or a Royal Flush.

De eerste is vijf opeenvolgende kaarten van dezelfde soort+ {8-Clubs}{7-Clubs}{6-Clubs}{5-Clubs}{4-Clubs} is een acht-hoge straight flush en vrijwel onverslaanbaar.

Lukt het je om {a-Hearts}{k-Hearts}{q-Hearts}{j-Hearts}{10-Hearts} (of dezelfde hand van schoppen, ruiten, of klaveren), dan heb je een Royal Flush vast en de enige manier om die te verliezen is om per ongeluk je hand af te gooien!

Kansen van pokerhanden

Als je van getallen houdt (zoals de meeste pokerspelers), dan vraag je je wellicht af hoe het met de kansen van pokerhanden zit.

We zeiden eerder al dat hele pokerlevens voorbij gaan zodat dat iemand ooit een Royal Flush heeft gemaakt, maar wat is de kans op een Royal Flush in poker?

In dit onderdeel van onze complete analyse over pokerhanden en wat wat verslaat in poker, bieden we je een duidelijk overzicht over de kansen van pokerhanden.

Hoe bereken je de kansen van pokerhanden?

Als je weet dat er 52 kaarten in het pokerspel zitten waarmee 2.598.960 verschillende combinaties mogelijk zijn, dan is het uitrekenen van de kansen heel eenvoudig.

Je hoeft enkel het aantal mogelijkheden op een bepaalde pokerhand delen door het totaal van pokerhanden.

Laten we een paar voorbeelden nemen:

Wat is de kans op een Royal Flush? 0,000.001.539
(4/2.598.960)

Wat is de kans op een Straight Flush? 0,000.015.39
(40/2.598.960)

Gebruik de tabel hieronder om de kansen van alle pokerhanden te berekenen.

PokerhandAantal manierenKans
Royal Flush40,000.001.539
Straight Flush400,000.015.39
Four-of-a-Kind6240,000.240.1
Full House3.7440,001.440.58
Flush5.1080,001.965.4
Straight10.2000,003.924.65
Three-of-a-Kind54.9120,021.128.45
Two Pair123.5520,047.539.02
One Pair1.098.2400,422.569.03

Absolute waarde tegen relatieve waarde van pokerhanden

Het is belangrijk om op te merken dat alhoewel de volgorde van pokerhanden nooit verandert, de situatie kan ervoor zorgen dat een goede hand minder waard is, terwijl een slechte hand juist meer waard wordt.

In andere woorden, als het op pokerhanden aankomt is er een verschil tussen absolute waarde (te zien in de lijst hierboven) en relatieve waarde.

Bijvoorbeeld, in Texas hold'em kun je two pair vasthebben, wat er op het eerste gezicht uitziet als een goede hand.

Maar, als je tegenstander maar blijft inzetten, is het mogelijk dat hij een straat of flush heeft en is je two pair niets meer waard.

Ondertussen, als je slechts one pair hebt maar je tegenstander checkt de hele tijd, dan heb je wellicht wel de beste hand en kun je inzetten.

De "absolute" waarde van je hand mag dan niet zo goed zijn, de "relatieve" waarde kan het wel eens prima zijn.

Volgorde van pokerhanden: Veelgestelde vragen

Wat is de juiste volgorde van pokerhanden?

Zoals te zien is in het overzicht van poker handen, is de volgorde van pokerhanden van hoog naar laat als volgt: Royal Flush, Straight Flush, Four-of-a-Kind, Full House, Flush, Straight, Three-of-a-Kind, Two Pair, One Pair, High Card.

Wat is de beste hand in poker?

De Royal Flush is de beste hand in poker. Om een Royal Flush te maken heb je een aas, heer, vrouw, boer en tien nodig. Ze moeten ook allemaal van dezelfde kleur zijn.

Wat verslaat wat in poker?

Zoals je kunt zien in ons overzicht van poker handen, is er een duidelijk lijst in poker van wat wat verslaat.

In poker werkt de handvolgorde als volgt:

  • een one pair verslaat een high card;
  • een two pair verslaat een one pair;
  • three-of-a-kind verslaat een two pair;
  • een straight verslaat een three-of-a-kind;
  • een flush verslaat een straight;
  • een full house verslaat een flush;
  • een four-of-a-kind verslaat een full house;
  • een straight flush verslaat een four-of-a-kind;
  • een Royal Flush verslaat een straight flush.

De Royal Flush is de beste hand in poker en wint dus altijd.

Wat is een straat in poker?

Je hebt een straat wanneer allevijf de kaarten uit jouw pokerhand opeenvolgend zijn, bijvoorbeeld 5-6-7-8-9.

Zijn de kaarten ook nog eens van dezelfde kleur, dan heb je een straight flush, een beduidend sterkere hand dan een straat.

Wat wint van een straat in poker

Alhoewel veel spelers de straight als een van de sterkste handen zijn, zijn er andere pokerhanden die het verslaan.

De lijst van handen die een straat verslaan bevatten:

  • een flush;
  • een full house;
  • een four-of-a-kind;
  • een straight flush;
  • een Royal Flush.

Wat wint van een flush in poker?

De lijst van handen die een flush verslaan bevatten:

  • een full house;
  • een four-of-a-kind;
  • een straight flush;
  • een Royal Flush.

What wint van een full house in poker?

De lijst van handen die een full house verslaan bevatten:

  • een four-of-a-kind;
  • een straight flush;
  • een Royal Flush.

Wat is de hoogste kleur in poker?

Alle kleuren in poker hebben dezelfde waarden. In sommige spellen kunnen verschillende kleuren verschillende waardes toegedeeld krijgen. Als dat gebeurt is de waarde als volgt (van hoog naar laag): schoppen, harten, ruiten, klaveren.

Hoeveel pokerhanden zijn er?

Het totaal aantal pokerhanden in een pokerspel is 2.598.960.. Omdat een pokerspel gebruik maakt van een kaartspel met 52 kaarten, zijn er dus zoveel combinaties van pokerhanden mogelijk.

Welke handen moet je spelen in poker?

De soorten handen die je in een pokerspel moet spelen verschillen aan de hand van het spel en andere factoren, zoals positie in de hand, je stack, en de actie aan tafel.

Een belangrijk strategieartikel gaat bijvoorbeeld over leren hoe belangrijk positie in poker is.

Kun je three pair maken?

Alhoewel het mogelijk is om een pair vast te hebben en vervolgens two pair op het bord verschijnt, kun je enkel maar vijf kaarten gebruiken om je pokerhand te maken. Three pair maken is dus niet mogelijk.

Wat is beter, een set of trips?

Een set en trips zjin beiden feitelijk dezelfde hand, aangezien ze als een three-of-a-kind spelen.

De term "set" wordt gebruikt wanneer je een pair als je hole cards hebt en een derde kaart daarvan op het bord verschijnt.

"Trips" gebruik je als er een pair op het bord ligt en je een van die kaarten als een van je hole cards hebt.

Sets zijn makkelijker om verborgen te houden dan trips, waardoor veel spelers ze als een betere hand beschouwen ook al is het feitelijk hetzelfde..

Wat is een gechopte of split pot?

Als jij en je tegenstander dezelfde hand van vijf kaarten spelen, dan wordt de pot eerlijk verdeeld tussen beide spelers.

Jij hebt bijvoorbeeld {a-Diamonds}{j-Clubs} vast en je tegenstander heeft {a-Spades}{j-Diamonds}, terwijl het bord {a-Clubs}{8-Diamonds}{2-Clubs}{3-Hearts}{10-Hearts} is.

Je speelt beide dezelfde hand van vijf kaarten (A-J-T-8-3), dus wordt de pot eerlijk gedeeld over jullie beiden.

Wie wint er als er een four-of-a-kind op het bord ligt?

Omdat de doel van het spel is om een hand van vijf kaarten samen te stellen, gaat het erom wie de hoogste vijfde kaart in dit geval vast heeft. Als het bord {7-Clubs}{7-Spades}{7-Diamonds}{7-Hearts}{3-Clubs} leest en jij hebt {a-Spades}{q-Spades} vast en je tegenstander {k-Clubs}{q-Clubs}, dan win jij omdat jouw 7-7-7-7-A de 7-7-7-7-K van je tegenstander verslaat.

Let op: je wint dus ook als je tegenstander bijvoorbeeld {k-Clubs}{k-Spades} vastheeft.ple.

Zijn de kleuren gerangschikt in Texas hold'em?

Nee, de kleur maakt niet uit: of je nu schoppen of harten hebt, de waarde is hetzelfde. In sommige andere pokerspellen is dit wel van belang, maar niet in Texas hold'em.

Waarom verlies ik met 4-4-4-T-T van de 7-7-7-8-8 van mijn tegenstander?

Zoals eerder gezegd is het three-of-a-kind gedeelte van een full house het gedeelte dat de winnaar bepaalt.

Ben je nieuw in Texas hold'em en wil je een overzicht van alle Texas hold'em handen, dan kun je deze pagina openhouden of ons overzicht van poker handen downloaden en uitprinten en naast je houden wanneer je poker speelt.

Handige pokertools